"קופסאות," סרטם הקצר של דורון אלון, אלכס קורין ואילן שיינפלד, זכה בפרס הסרט הטוב ביותר בקטגוריית הסרטים הזרים בפסטיבל קנברה, אוסטרליה

"קופסאות," סרטם הקצר של דורון אלון, אלכס קורין ואילן שיינפלד,
זכה בפרס הסרט הטוב ביותר בקטגוריית הסרטים הזרים
בפסטיבל קנברה, אוסטרליה

פסטיבל סרטים הקצר קנברה מעודד ותומך בהפקתם של סרטים קצרים אוסטרליים. מראשיתו, בשנת 1996, בפסטיבל הסרטים הקצר מוקרנים סרטים קצרים אוסטרליים, בצד סרטים עלילתיים בינלאומיים.
הפופולאריות העצומה של ז'אנר הסרט הקצר באוסטרליה הביאה את הפסטיבל לייסד בשנת 1999 שתי תחרויות נפרדות – תחרות הסרט הקצר והתחרות הלאומית קנברה של במאים צעירים, ואחרי כן גם את תחרות הסרט הקצר הבינלאומית.
מייסדת הפסטיבל היא כריס קנדי. מנהלו כיום הוא כריסטיאן דורן, בעצמו קולנוען, שהגיע כבר ארבע פעמים לשלב הגמר בפסטיבל.

בימוי: דורון אלון, אלכס קורין
תסריטאי: אילן שיינפלד.
שחקנים (לפי סדר הא'-ב'): חנה בורר רז, אלחי לויט, זאב שמשוני
צלם: אלכס קורין. עורך: דורון אלון
מוסיקה מקורית: בן עזר
מפיקה בפועל: עדי פלדמן
עוזר במאי: ארקדי אוסטרובסקי
ארט ותלבושות: עופר בילי. איפור: רותם שמואלי
תאורן: מיכאל דאל. הקלטת סאונד: יוני מרי
עריכת פס קול ומיקס: ויטלי גרינשפן
עריכת און ליין: תומר בהט
"קופסאות" הוא סרטם המשותף של דורון ואלכס, בוגרי בית הספר לקולנוע "קמרה אובסקורה." זהו התסריט הראשון לסרט עלילתי קצר של אילן שיינפלד, המופק לסרט. זהו גם סרטו השני של דורון אלון שהוקרן לראשונה בפסטיבל הקולנוע הגאה בישראל. סרטו הקודם, "שירות עצמי" זכה לציון לשבח בפסטיבל בשנת 2008.
ניתן לצפות בטריילר של הסרט בכתובת הבאה: http://www.youtube.com/watch?v=kMgUoplPoys
הסרט הופק במסגרת עצמאית, במימון משותף של הבמאים והתסריטאי, ואורכו 21 דקות. הוא מספר את סיפורם של מיכל (חנה בורר רז) ושאולי (אלחי לויט), אח ואחות, החוזרים לקיבוץ להלוויה של דודתם. בהלוויה הם נפגשים עם גברי (זאב שמשוני), מזכיר הקיבוץ והומו בארון, ודורשים ממנו את הכסף שתפס הקיבוץ מחשבונות הבנק של ההורים והדודה המתים, שניהלו חשבונות בנק פרטיים, בניגוד לרעיון הרכוש המשותף. שאולי זקוק לכסף כדי לטפל בבן זוגו, וסירובו של גברי לעשות כן מביא את שאולי לסחוט אותו על רקע פרשייה מינית שהתחוללה ביניהם בנעוריהם.
"החיבור שלי לסרט היה מהכיוון הקיבוצי דווקא," אומר דורון אלון. "כאשר קראתי את התסריט של אילן, הסיטואציה בה נמצאים שאולי ומיכל הזכירה לי מצבים בהם משפחתי ואני עמדנו כאשר התמודדנו עם אובדן במסגרת הקיבוצית. עשיית הסרט, וצילומו בקיבוץ גלאון, בו גדלתי, נתנו לי אפשרות להשלים עם התחושות מהעבר ולפתוח דף חדש ביחסי עם הקיבוץ."
"התסריט החל כתרגיל כתיבה במהלך לימודיי בבית הספר לתסריטאות של עידית שחורי," מספר אילן שיינפלד. "מאוחר יותר ביססתי תסריט שלם לפיצ'ר, שטרם הופק, על דמויותיהם של מיכל ושאולי. זהו פרגמנט מסיפורם, המראה את סכנת החיים בארון ואת פוטנציאל ההרס הטמון באהבה, שעה שהיא הופכת למחשבת נקם."

"כעת מעניינת אותנו דווקא דמותו של גברי," אומרים דורון אלון ואלכס קורין, "וייתכן כי בעתיד נעשה סרט המשך דווקא על חייו, שכאן אנו מקבלים את הקצה שלהם."

אודה לך על פרסום ההודעה המצ"ב במדור/בתוכנית שבעריכתך. לפרטים נוספים אנא פנה אל אילן שיינפלד בטל' 0522-300098.

בברכה,
אילן שיינפלד
יחסי ציבור
היוצרים

במאי ועורך: דורון אלון (יליד קיבוץ גלאון, 1982, כיום גר בתל אביב). החל מ-2008 עורך תוכן ומנהל וידאו במחלקת מדיה חדשה בחברת הטלוויזיה בלויין yes. למד קולנוע ב"קמרה אובסקורה" (2008). מסרטיו: "שירות עצמי" (בימוי, כתיבה ועריכה): עלילתי, 7 דק'. זוכה ציון לשבח בפסטיבל הקולנוע ההומו-לסבי הבינלאומי בתל-אביב, 2008 והוצג בפסטיבלים רבים ברחבי העולם. "חשד" (עריכה): עלילתי, 20 דק'. במאי: ארקדי אוסטרובסקי. פסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים בתל-אביב 2010.

במאי וצלם: אלכס קורין (יליד רוסיה, 1981). למד קולנוע וטלוויזיה בתיכון "אורט הבונים" בת-ים (1995-1999). שירת בצבא כצלם צבאי במגמת פיתוח אמה"ד בחיל התקשוב-בה"ד 7 (2001-2004). למד קולנוע וטלוויזיה במכללת "אורט טכניקום" בגבעתיים לתואר הנדסאי קולנוע וטלוויזיה (1999-2000), וקולנוע בביה"ס לאומנות "קמרה אובסקורה" (2005-2009). עשה פוקוס פולר לפיצ'ר של חיים בוזגלו- "סרק סרק" ולפיצ'ר של רועי ורנר- "שניים בלילה." צילם את התוכניות הבאות: "משפחה חורגת" (רשת9, "ד"ר אריק" (ערוץ 10/ערוץ הבריאות), "אדריכלי החלומות" (ערוץ 10/ערוץ החיים הטובים), תוכניות טיולים (ערוץ הטיולים). כן צילם את הסרטים הבאים: "להציל את תקווה", עלילתי, 24 דק'. בימוי: אלה פוליצר. תחרות וולג'ין, פסטיבל ירושלים 2009, "לך תביא", דוקומנטרי, 7 דק'. בימוי: שירה אפל, דוקאביב 2009, פסטיבל שיקגו לקולנוע ישראלי- ארה"ב 2009, פסטיבל אתונה לקולנוע יהודי, ג'ורג'יה ארה"ב 2010. ערך את הסרט "שירות עצמי", עלילתי, 7 דקות דק'. בימוי :דורון אלון. ציון לשבח, פסטיבל הבין לאומי לקולנוע גאה. זכה במלגות לימודים של קרן תרבות אמריקה ישראל בתחום הצילום לשנים 2008/9 ו- 2007/8.

תסריטאי: אילן שיינפלד (1960), משורר וסופר, מחזאי ותסריטאי, בוגר בית הספר למחזאות של יובל המון ובית הספר לתסריטאות של עידית שחורי. בעל תואר שני בחוג לספרות עברית באוניברסיטת תל אביב. היה סגן העורך הספרותי בעיתון "על המשמר," עורך כתב-העת "שופרא," דובר התיאטרון הקאמרי של תל אביב. מלמד בתכנית הכתיבה באוניברסיטת תל אביב, מנחה סדנאות כתיבה ויצירה ובעל משרד יחסי ציבור בתחומי התרבות. מחבר רב-המכר "מעשה בטבעת," ועשרות ספרים נוספים. זכה בפרס קרן גולדברג של הקרן הקיימת לישראל, בפרס ראש הממשלה לשנת 1990 ובפרסים נוספים. ספרו החדש, "כשהמתים חזרו," ראה אור בימים אלה בהוצאת כינרת זמורה ביתן.

השחקנים

חנה בורר-רז (מיכל): שירתה בצבא בנח"ל דתי. בוגרת הסטודיו של ניסן נתיב תל אביב (1976-78). למדה שירה ופיתוח קול אצל עמליה שדה. כמו כן השתלמה בסדנת תיאטרון של "סדנאות הבמה" בהנחיית ציפי פינס, ולמדה משחק מול מצלמה ב"זמן מסך" ואצל חיים בוזגלו. בשנים 1978-1988 שיחקה בהצגות הבאות: "אותלו", "שקרים," "מחסן קירור," "מעגל הגיר הקווקזי" ו"סיפורי גן עדן" (תיאטרון הקאמרי), "מלכת הנחושת," "קיץ אחרון" (תיאטרון הסמטה). סרטים: "עד סוף הלילה," של איתן גרין, "סגורים" (סרט למגזר החרדי), "סרק סרק" חיים בוזגלו, "לך יום אף לך לילה" של אייל ציון, "אליס" של דנה גולדברג ועוד סרטי סטודנטים רבים.

אלחי לויט (שאולי): נולד וגדל ביפו. בגיל 14 עבר להתגורר בקיבוץ הזורע כילד חוץ, עד גיל 22. סיים לימודי משחק בחוג לתיאטרון באוניברסיטת ת"א ב- 1993 ובסדנת משחק מול מצלמה של רותי דייכס. היה חבר בלהקת "בנות פסיה" בין השנים 1995-2002. השתתף במחזות הזמר "אירמה לה דוס" בתיאטרון חיפה, "גבירתי הנאוה" באופרה הישראלית ו"ברנשים וחתיכות" בבית ליסין. שיחק באנסמבל עתים בהצגות "חלום ליל קיץ", "הדיבוק" ו"הרצל" בבימוי רנה ירושלמי. ב-2006 היה מועמד לפרס הפרינג' על משחקו ב"אסקוריאל" בתיאטרון הסמטה. שיחק בתפקידי אורח בסדרות "עשרים פלוס", "רביעיית רן", "100 בתנ"ך", "האי" ו"רמזור". עוד שיחק בהצגות הבאות: "אמא קוראז'" (הקאמרי), "מראה מעל הגשר" (הבימה), " ברנשים וחתיכות" (בית לסין), " אירמה לה דוס " (תיאטרון חיפה), " אסקוריאל" ו"השמשים" מאת חנוך לוין (תיאטרון הסימטה). כן שיחק ב"הערב רוקדים "של תיאטרון מקומי, חבר באנסמבל עיתים של רנה ירושלמי והתיאטרון הקאמרי, במסגרתו השתתף ב"חלום ליל קיץ" וב"הדיבוק." כן שיחק בהצגה "קפיצה לחו"ל" מאת שלומי מוסקוביץ' (תמונע) וב"הביתה" מאת הרולד פינטר (תיאטרון הנגב). משחק כעת ב"אחוזת וייס" (דליה שימקו, תמונע). היה חבר בלהקת הדראג בנות פסיה.

זאב שמשוני (גברי): בוגר בית ספר למשחק של ניסן נתיב (1975-78). שיחק בהצגות הבאות: "חשמלית ושמה תשוקה", "אגממנון," "גלילאו גליליי," "המחרשה והכוכבים," "אמונה, אהבה, תקווה" (תיאטרון חיפה9, "באפלו אמריקאי" (בית לסין), "הדלפה" ו"מקבת" (תיאטרון הקאמרי), "רומיאו ויוליה," "טוני היפה," (תיאטרון החאן), "חיילים יצאו לדרך" (תיאטרון מסחרי), "טייסים" (תיאטרון נווה צדק), "המאה השלושים" (זוכה פרס בפסטיבל עכו 2008), "הדיבוק" (אנסמבל עיתים). בפרינג': "פלישות קטנות" (הסימטה), "מושל יריחו" ו"צפירה" (צוותא) ו"סימנים מלידה" (תמונע). סרטים: "צלילה חוזרת," "נגוע-הקצר" (תפקיד ראשי) עמוס גוטמן, "אות קיין," "גולדה" של מל גיבסון-(הפקה אמריקאית), "זיכרונות אהבה ו"סקופ" (הפקות אמריקאיות), "חייל הלילה", "פלאש," "הדרך לעין חרוד" ו"אוצרות ים סוף." דרמות לטלוויזיה: "גבי בן יקר," "הצטמצמות," "ייפוי כוח," "אהבה מדרגה ראשונה" ו"יום הולדת עם גפילטע פיש." סדרות טלוויזיה: "חיילים במילואים," "המוסד," "סיטי טאוור," "כנפיים."

מודעות פרסומת

השאר תגובה