רחמנות, יהודים, רחמנות (משהו על האקרים)

     אינני מכיר את גב' אליזבת קנת. למען האמת, לדעתי אינה קיימת כלל. אבל אמש קיבלתי ממנה מכתב קורע לב, וזו לשונו:

"חבר יקר,

צר לי לבוא אליך בדרך זו, אני כותב לך את זה דואר לך עם כבוד כבוד והאנושות, אני פונה אליך להתאמן קצת סבלנות ולקרוא את המסר שלי, אני נתקלתי בפרופיל שלך ואת הרוח שלי להוביל אותי ליצור איתך קשר, גם אני ממש הייתי זקוקה לכמה כנים, למען האמת לחלוק את רגשותי ואת הנטל שלי איתך, תן לי להציג את עצמי אליך, אני גברת אליזבת קנת, בת 23 הבת היחידה בסוף מר מארק מארק קנת. יליד חוף השנהב במערב אפריקה. אבא שלי היה איש עסקים עשיר מאוד כשהיה בחיים הוא עסק בייבוא ​​מכוניות והוא נהרג בגלל העושר שלו על ידי אחד מבני המשפחה שלנו כדי שהוא יטען רכוש של אבא שלי שהוא כבר דון, אמא שלי מתה כשהייתי בן 6 ואבא שלי טיפל בי כמו בתו היחידה, לפני מותו של אבא שלי בבית חולים פרטי כאן Coted'ivoire שבו הוא התקבל, הוא התקשר אלי בסתר בצד המיטה שלו גילה לי על סך של ארבעה מיליון חמש מאות
דולר ($ 4.5million) הוא השאיר בחשבון מתח באחד הבנק כאן ב Abidjan Cote d'ivoire. והוא גם אמר לי איפה הוא שמר את כל המסמכים שהבנק הוציא לו כשהפקיד את הכסף, ואת שלי
השם נכתב כמו הבא של המלך כמו בתו היחידה, אז אני יוצר איתך קשר כדי לעזור לי לעמוד בתור שותף זר שלי שרוצים לעזור לי להעביר את הכסף בחשבון שלך שם במדינה שלך כמו אבא שלי הורה לי לחפש שותף מראש של הבחירה שלי איפה החיים שלי יכול להיות שמור, אז אחרי נכנס לפרופיל שלך המוח שלי ליווה אותי ליצור איתך קשר.

(1) האם אתה יכול לקחת אותי טוב כאשר אני בא לארץ שלך
(2) האם אתה יכול לעמוד בתור הנהנה של הקרן מאז שאני רק בן 23.
(3) האם תוכל לעזור לי כאחותך / בתך / ידידך
(4) האם אתה יכול לעשות הסדר
בשבילי לבוא לארץ שלך אחרי הכסף מועבר, ו
עוד החינוך שלי וגם להשקיע את הכסף שם במדינה שלך.

מיד אני שומע ממך על הבקשה שלי, אני יעביר לך את כל המסמכים הנדרשים לגבי הפקדה זו עם הבנק פנה, כך תוכל ליצור קשר עם הבנק עבור העברת הכסף לחשבון שלך.
תודה על ההבנה שלך.
גב' אליזבת קנת."

*
     כמו שאתם רואים, גב' אליזבת קנת היא מאוד מסכנה. היא לא רק צעירה יתומה, שאמה מתה בילדותה ואביה הטוב, האהוב והעשיר נרצח על ידי אחד מבני משפחתם. היא כעת מיליונרית חסרת כול, וזקוקה רק לעזרתי, כדי שתוכל לעשות שימוש בכספי הירושה האדירים שהותיר לה אביה בסתר. היא אפילו מוכנה לגלות ציונות יתרה, ולהשקיע חלק מן הכספים במדינת ישראל.
     והיא לא ממש יודעת דקדוק, תחביר ואת הלשון העברית. מסיבה פשוטה, המכתב שלה מזויף, סיפורה בדוי, ומכתבה תורגם באמצעות תוכנת התרגום של גוגל לשלל שפות תבל.
     מכתבים קורעי לב כאלה, מצד אנשים שירשו הון עתק שאינם יכולים לעשות בו שימוש אלא בעזרתך, או שירשו מישהו ששם משפחתו קרוב לשמך – השבוע קיבלנו, בני המשפחה, הודעה מצערת על מותו של קרובמ שפחתנו, דיוויד שיינפלד, והצעה לזכות בכספי הירושה שלו. רק חבל שדוד דיוויד פשוט לא קיים – או מכתבים שבהם מודיעים לך כי זכית בהגרלת גוגל/מיקרוסופט, ולחליפין – הודעות דואר מטעם דרופבוקס, גוגל או ג'ימייל, שתבת הדואר שלך לא מסתנכרנת כי יש בעיה עם פרטי התשלום שלך – כול אלה הם מכתבים מזויפים שמטרתם אחת – להשתלט על חשבון הגוגל/פייסבוק/דואר ובעיקר על חשבון הבנק שלך, ולהוציא ממך כול מה שאפשר. מידע, וכסף.
     כול אימת שאתם מקבלים הודעה כזו, מחקו אותה. באותו אופן, כאשר חבר/ת פייסבוק שולח אליכם מצגת תמונות, תמונה בודדת או סרטון וידאו ששמכם כלול בשם הקובץ שלו – אל תפתחו את זה בשום פנים ואופן, והודיעו לחבר/ה האלה, שאתם חוסמים אותם עד שיסיימו את הטיפול בניקוי הווירוס שהשתלט להם על החשבון. וזה קרה פשוט משום שהם כן לחצו על סרטון הווידאו ששמם מופיע בו, ונשלח להם על ידי אחד/ת מחבריהם/חברותיהם.
     פעם, הלהיט הכי גדול בשוק הטרור היה תעודת זהות ו/או דרכון ישראלי. כיום, בעידן האלקטרוני, רבים הם אלה המבקשים להשתלט על המידע האישי שלנו, או על חשבון הבנק/אשראי/פייפאל שלנו. וזה קל מאד. כול שעליכם לעשות הוא לפתוח, מתוך אי הבנה או חוסר זהירות, קובץ השותל את עצמו במחשב שלכם ומרוקן אותו ממידע וממון.
     אז אל תהיו רחמנים, יהודים. לא כלפי בעלי/ות פרופילים משונים, הכותבים לכם מכתבים בעברית עילגת. היו זהירים.
     שבת שלום.
מודעות פרסומת

השאר תגובה